BURADASINIZ:
ANA SAYFA

Sağlık ve Enerji Bakanlıkları Arasında Protokol İmzalandı

GÜNCELLENME TARİHİ : 23/08/2017Sağlık Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında Radyoizotop ve Radyofarmasötiklerin Satışına İlişkin Sözleşme imzalandı.

İmza töreninde konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlığın kesintisiz hizmet veren, bu nedenle de teknolojiyi en üst düzeyde kullanması gereken bir alan olduğunu söyledi. 

Hastanelerdeki donanımların yerlileşmesi için kararlar aldıklarını belirten Sağlık Bakanı Ahmet Demircan “Nükleer teknoloji insan sağlığı ile doğrudan ilgili bir teknoloji. Türkiye bu alanda da ciddi adımların meyvelerini toplayacak” dedi.
 
Demircan, imza töreninin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) - Sarayköy Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi İkincil Standart Dozimetri Laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi. Açılış esnasında Bakan Demircan, Enerji Bakanı Berat Albayrak'a tesisin ruhsatını takdim etti. 

Bakan Demircan ve Albayrak daha sonra açılışı gerçekleşen laboratuvar ve tesiste incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. 

20170823122901_TCSB2301.JPG